Strona główna
Aktualności
Historia
Statut
Zawód pośrednik
Szkolenia ustawiczne
MLS
DLA KLIENTÓW BIUR
Prawo
Kancelarie Notarialne
Jak przystąpić do PSP
O nas
Kontakt
Władze
Członkowie
System MLS

System MLS Nieruchomości to system wielokrotnego oferowania nieruchomości współorganizowany również przez Poznańskie Stowarzyszenie Pośredników i skupiający wiele biur z województwa wielkopolskiego oraz z całego kraju.

System MLS Nieruchomości to sieć profesjonalnych biur pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, które współpracują ze sobą przy sprzedaży, kupnie lub wynajmie nieruchomości. Współpraca odbywa się na zasadach określonych w regulaminie Systemu MLS .

System MLS oznacza najwyższą jakość w pośrednictwie. Na stronach Systemu MLS znajdziesz zawsze aktualne i dobrze opisane oferty na wyłączność. Dodatkowo znajdziesz tu wszelkie informacje o rynku nieruchomości oraz najnowocześniejsze narzędzia ułatwiające wyszukiwanie mieszkań, domów, lokali, obiektów komercyjnych oraz gruntów z całej Polski.

Systemy MLS jako nowoczesna forma pośrednictwa

Systemy MLS to najnowocześniejsze narzędzie na rynku dla pośredników nieruchomości jak i dla klientów. Są to sieci profesjonalnych biur pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, które współpracują ze sobą przy sprzedaży, kupnie lub wynajmie nieruchomości. Współpraca odbywa się na ściśle określonych zasadach opracowanych przez lokalne stowarzyszenie pośredników w obrocie nieruchomościami, będących członkami ogólnopolskiego systemu MLS. Systemy MLS w państwach rozwiniętych to podstawowe narzędzie pracy pośrednika i podstawowe miejsce dla wszelkich transakcji dla klientów indywidualnych.

Dlaczego warto sprzedać lub wynająć swoją nieruchomość poprzez System MLS:

Szybsza transakcja

Twoja nieruchomość może być sprzedana lub wynajęta przez każdego agenta spośród kilkuset pracujących w wielu biurach uczestniczących w Systemie MLS.
Nieruchomość zostanie szczegółowo opisana i dostępna dla wszystkich użytkowników Internetu
poprzez wiele witryn internetowych.

Większa wygoda i oszczędność czasu

Sprzedaż lub wynajem poprzez System MLS likwiduje potrzebę odwiedzania wielu agencji, wypełniania wielu formularzy i podpisywania wielu umów. Likwiduje również potrzebę wielokrotnego opowiadania o nieruchomości i pokazywania jej kolejnym pośrednikom. W ten sposób oszczędzasz wiele cennego czasu.
Zgłaszasz swoją nieruchomość tylko do jednego pośrednika w wybranym biurze pośrednictwa, a
sprzedażą zajmie się kilkuset agentów w kilkudziesięciu biurach i miastach. Wybierz pośrednika, do którego masz największe zaufanie i z którym najlepiej Ci się pracuje.

Miła i profesjonalna obsługa

Agencje nieruchomości działające w Systemie MLS to firmy biorące udział w szkoleniach i stale podnoszące swoje umiejętności i kwalifikacje zawodowe. Firma lub Pośrednik korzystający z Systemu MLS zobowiązany jest do spełnienia szeregu określonych w Regulaminie MLS oraz Ustawie o Gospodarce Nieruchomościami warunków. Uczestnicy Systemu są doświadczonymi Pośrednikami stosującymi najnowocześniejsze dostępne na rynku techniki i narzędzia pracy.
Współpracując z jednym wybranym Pośrednikiem pozwalasz poznać lepiej swoje oczekiwania i
samą nieruchomość.
To umożliwia pośrednikowi bardziej profesjonalną obsługę i efektywną pracę. Współpracując z agencją działającą w Systemie MLS masz pewność, że obsługują Cię najlepsi.

Większe bezpieczeństwo transakcji

System MLS umożliwia współpracę tylko z jednym zaufanym pośrednikiem, który ma obowiązek skrupulatnie weryfikować potencjalnych klientów.
Pośrednicy działający w Systemie MLS pracują zgodnie z prawem, posiadają wymagane prawem
ubezpieczenie OC na okoliczność prowadzonej działalności gospodarczej. Są oni poddani kontroli pod względem przestrzegania standardów zawodowych i zasad etyki zawodowej.

Dokładne oszacowanie wartości

Wszyscy wiemy, że wartość nieruchomości to cena, za którą można ją sprzedać. Pośrednik działający w Systemie MLS może dokładnie ją określić, ponieważ doskonale orientuje się w cenach nieruchomości, również dlatego, że ma dostęp do szczegółowych statystyk zawartych w Systemie MLS, a które dotyczą cen oferowanych i sprzedawanych nieruchomości.

Wiarygodność

Organizatorem Systemu MLS jest lokalne stowarzyszenie pośredników w obrocie nieruchomościami, organizacje zawodowe dbające o jak najwyższy poziom pośredników w Polsce.

Sprawdzone wzorce

Z uwzględnieniem różnic wynikających z prawa i odmienności rynku polskiego System MLS jest wzorowany na amerykańskich rozwiązaniach cechujących się najwyższą skutecznością i profesjonalizmem. Biura uczestniczące w Systemie MLS współpracują ze sobą według regulaminu szczegółowo opracowanego przy konsultacjach z Amerykańskimi stowarzyszeniami pośredników.

Wyłączność warunkiem koniecznym

Warunkiem koniecznym dla sprzedaży lub wynajmu nieruchomości w Systemie MLS jest zgłoszenie oferty do agencji nieruchomości na zasadzie wyłączności. System MLS zawiera tylko oferty na wyłączność. Współpraca pomiędzy pośrednikami działającymi w Systemie opiera się na wysokiej jakości bazie danych zawierającej oferowane nieruchomości. Oferty są zawsze aktualne i dobrze opisane, co między innymi przyczynia się do skutecznej pracy agentów. Stworzenie wysokiej jakości bazy danych jest możliwe tylko wówczas, gdy oferty są przekazane agencji na zasadzie wyłączności.

Zakup nieruchomości w systemie MLS

Warto również korzystać z usług biur działających w systemie MLS przy zakupie nieruchomości.

Zapraszamy na strony MLS Polska
www.mls.poznan.pl

O nas|Historia|Statut|Jak przystąpić do PSP|Kontakt|Administrator strony