Strona główna
Aktualności
Historia
Statut
Zawód pośrednik
Szkolenia ustawiczne
MLS
DLA KLIENTÓW BIUR
Prawo
Kancelarie Notarialne
Jak przystąpić do PSP
O nas
Kontakt
Władze
Członkowie
Program LocumNet
 LocumNet Desktop jest programem bardzo przyjaznym, nowoczesnym i profesjonalnym. Program ten dla normalnej pracy nie wymaga połączenia z Internetem. Połączenie takie jest tylko chwilowo potrzebne, aby przesłać oferty do systemu MLS.
 • Stałe uaktualnianie oprogramowania

  Wygoda pracy w programie wynika z następujących jego cech:

   

  • Możliwość bardzo szybkiego a zarazem bardzo szczegółowego opisania oraz wyszukania nieruchomości.
  • Szybka i łatwa edycja i zamieszczanie zdjęć oraz ich przystosowanie do Internetu.
  • Zawiera pełny słownik podziału administracyjnego kraju z funkcją szybkiego wyszukiwania.
  • Możliwość wysyłania e-maili w HTML wraz ze zdjęciami do klientów bezpośrednio z programu.
  • Rozbudowany i praktycznie automatyczny moduł realizacji oferty i pracy z klientem.
  • Pełna kartoteka współpracujących firm, z możliwością szczegółowego wyszukiwania.

  Oprócz wielu standardowych funkcji zawartych w programach do obsługi biura program zawiera szereg bardzo interesuj±cych możliwości:

  • Pełna kompatybilność (wysyłanie oraz pobieranie) z systemami MLS opartymi o platformę LocumNet.pl, z możliwością dostosowania do praktycznie każdego systemu MLS.
  • Możliwość exportu ofert do praktycznie każdego serwisu ogłoszeniowego.
  • Możliwość wymiany wszystkich ofert wraz ze zdjęciami (nie tylko tych na wyłączność) w grupie biur.
  • Możliwość automatycznej aktualizacji własnych ofert na własnej stronie www.
  • Możliwość wizualizacji ofert z systemu MLS na własnej stronie www.

  Co więcej, program ten oparty jest ściśle o platformę LocumNet - najwyższej jakości platformie informatycznej wytworzonej dla rynku nieruchomości na przestrzeni ponad 4 lat i zapewniającej największą stabilność i niezawodność w działaniu.
  Należy podkreślić że, program LocumNet Desktop jest stale aktualizowany i modernizowany. Do programu systematycznie dodawane są nowe funkcje i ulepszenia aby program ten spełniał wszelkie oczekiwania biur pośrednictwa.
  Program ten można zainstalować na wszystkich systemach operacyjnych: Windows 98, NT, 2000 i XP. Na najszybszym komputerze w biurze należy dokonać instalacji typu "Desktop Server" a na pozostałych komputerach instalacji typu "Desktop Klient". Na płytce instalacyjnej zawarty jest opis tego programu wraz ze szczegółową instrukcją obsługi.

  Program LocumNet Desktop to program do obsługi biura agencji nieruchomości umożliwiający pracę z klientami i ofertami w biurze. Program ten oparty jest ściśle na platformie bazodanowej LocumNet i cechuje się najwyższą jakością.

  Program LocumNet Desktop został stworzony w technologii "Windows" co oznacza że na głównym komputerze w biurze, tym najszybszym należy dokonać instalacji typu "Serwer" a na pozostałych stanowiskach pracy w biurze należy dokonać instalacji typu "Klient". Program ten zainstalować można na systemach operacyjnych Windows 98, NT, 2000 i XP (Home i Professional). Poniżej przedstawiamy wszystkie główne funkcje tego programu:


   
   

 • Szybka i łatwa obróbka zdjęć

  LocumNet Desktop umożliwia dołączenie do oferty nieograniczonej liczby pełnoekranowych zdjęć. Specjalny moduł zawarty w programie umożliwia banalnie łatwą obróbkę praktycznie każdego zdjęcia i podłączenia do oferty. Moduł ten umożliwia między innymi ustawienie kontrastu, nasycenia i rozmiaru zdjęcia. Umożliwia on nawet powiększenie zdjęcia. Tworzone zdjęcia są małe objętościowo co powoduje mniejsze kopie zapasowe bazy danych i umożliwia ich bezpośrednią prezentację w Internecie.

  Precyzyjne lokalizowanie nieruchomości na terenie całego kraju

  Program LocumNet Desktop zawiera pełny słownik podziału administracyjnego kraju, umożliwiając jednoznaczne określenie lokalizacji każdej nieruchomości. Ponadto, funkcja "znajdź lokalizację" umożliwia szybkie zlokalizowanie każdej jednostki administracyjnej na terenie całego kraju. Dla tych pośredników, którzy przyzwyczajeni są do pracy na kierunkach czy stronach miasta, Program zawiera dwa prywatne słowniki ("kierunki" i "strony"), które można modyfikować według indywidualnych potrzeb. W ten sposób praca na kierunkach może być bezkonfliktowo połączona z bardziej precyzyjnym określeniem lokalizacji według podziału administracyjnego kraju.

  Pola prywatne

  Oprócz standardowego zestawu pól dla każdego typu nieruchomości, LocumNet udostępnia szereg pól prywatnych, które są tylko do wewnętrznego użytku w biurze - nie pokazują się w innych agencjach lub w Internecie przy wymianie danych. Pola prywatne umożliwiają dopasowanie naszego programu do indywidualnych potrzeb i przyzwyczajeń użytkownika oraz zapewniają bezpieczeństwo poufnych danych. Program umożliwia także wyszukiwanie po niektórych polach prywatnych.

  Opis tylko dla pośredników

  LocumNet Desktop zawiera również pole opisowe tylko dla pośredników. Pole to w systemie MLS widoczne jest tylko dla uprawnionych pośredników.

  Pełna kompatybilność z systemami MLS

  LocumNet Desktop jest w 100% przystosowane do współpracy w ramach systemów MLS. Program umożliwia ustawienie wymaganych pól w systemie MLS oraz wszelkich innych parametrów potrzebnych do automatycznej komunikacji z systemem MLS. W przypadku zaznaczenia współpracy z systemem MLS i wyłączności program przed wysłaniem ofert sprawdza poprawność wprowadzonych danych a następnie przesyła zmodyfikowane oferty na wyłączność wraz ze zdjęciami do systemu. Użytkownik otrzymuje zwrotny raport, który potwierdza przekazanie ofert lub opisuje błędy w ofertach uniemożliwiające ich zamieszczenie w systemie. Błędne oferty można szybko poprawić i ponownie przesłać do systemu MLS.

  Możliwość eksportu ofert do serwisów ogłoszeniowych

  LocumNet Desktop umożliwia eksport wszystkich ofert do pliku tekstowego z adresami lub bez z pełnym opisem lokalizacji lub bez w celu przesłania ofert do internetowych serwisów ogłoszeniowych. Program umożliwia skonfigurowania nieograniczonej liczby profili wysyłania ofert. Nowo utworzony profil dodaje się automatycznie do menu, co umożliwia jego łatwe wywołanie.

  Zaawansowane opcje wyszukiwań

  LocumNet Desktop oferuje więcej opcji wyszukiwań ofert niż inne programy. Wszystkie opcje wyszukiwania zawarte są na jednym wygodnym w użyciu ekranie. Dla każdego typu nieruchomości możliwe jest szybkie szukanie według kilkudziesięciu różnych parametrów związanych z samym opisem nieruchomości. Umożliwia to znalezienie dla klientów agencji odpowiednich nieruchomości wśród ofert własnych lub wszystkich ofert innych współpracujących biur. Program umożliwia wyszukiwanie po dowolnej liczbie lokalizacji lub ulic. Dodatkowo program LocumNet Desktop umożliwia następujące opcje wyszukiwania:
  • ofert danego klienta,
  • według typu oferty: rynek pierwotny, wtórny, sprzedaż, wynajem, przetarg,
  • po statusie oferty; aktywna, nieaktywna, wstrzymana, powracająca,
  • po statusie MLS i po dacie do kiedy jest wyłączność,
  • po dacie wprowadzenia lub modyfikacji oferty,
  • po numerze domu w adresie,
  • ograniczenie wyników wyszukiwania do poszczególnego agenta lub firmy w przypadku wymiany ofert z innymi agencjami lub ściągania ofert z systemu MLS.
  Wiele opcji sortowania

  Po wyszukaniu, aby zaoszczędzić czas na przeglądanie i wybieranie ofert, wyniki mogą być posortowane według wszystkich kolumn na liście ofert, takich jak: typ nieruchomości, lokalizacja, powierzchnia, liczba pokoi i cena w rosnącej lub malejącej kolejności. Mechanizm sortowania jest łatwy i szybki w obsłudze - wystarczy "kliknąć" na nagłówek kolumny, aby dokonać sortowania. Chcąc posortować w odwrotnej kolejności wystarczy "kliknąć" na kolumnę jeszcze raz. Ceny nieruchomości można przeglądać w jednej z trzech walut - PLN, USD, EURO.

  Kartoteka klientów

  Baza danych klientów podzielona jest na 3 typy klientów: szukających, właścicieli i współpracujących. Klienci współpracujący to kartoteka kontaktów. Do każdej takiej firmy można przypisać nieograniczoną liczbę specjalizacji. Istnieje również podział na firmy i osoby fizyczne. Istnieje możliwość zapisania bardzo szczegółowej informacji na temat każdego klienta. Jest wiele opcji wyszukiwań, filtrowania i sortowania klientów. Przy dodawaniu klienta do bazy danych program sprawdza czy dany klient istnieje już w bazie danych.

  Prowadzenie klientów

  Program zapewnia dogodny mechanizm prowadzenia klientów. Dla każdego klienta można w łatwy sposób zapisać kontakt z klientem wraz z wpisaniem notatki z rozmów telefonicznych lub spotkań.

  Oferty wstrzymane z automatycznym powiadamiaczem

  Funkcja wstrzymywania ofert umożliwia państwu wstrzymanie oferty na określony czas, na przykład na czas trwania umowy wynajmu. Po upływie określonego czasu program automatycznie powiadomi Państwa o powracającej na rynek ofercie. Jest to sygnał, aby ponownie skontaktować się z właścicielem.

  Rejestr realizacji oferty

  Program LocumNet zawiera moduł umożliwiający rejestrację realizacji oferty. Dla każdej oferty można zaznaczyć komu oferta została przekazana lub pokazana. Moduł rejestru realizacji oferty w wielu przypadkach działa automatycznie, na przykład przy wydruku ofert lub przesłaniu ofert e-mailem do zainteresowanego klienta. Program automatycznie również rejestruje każde oglądanie szczegółów oferty przez pracowników. Wszystkie zdarzenia związane z realizacją oferty lub klienta można podglądać na przejrzystym ekranie, na którym zdarzenia te można wyszukiwać po wielu parametrach.

  Wysyłanie ofert e-mailem

  Program umożliwia bezpośrednie wysłanie e-maila do klienta w postaci HTML. E-mail zawiera pełne dane każdej oferty z adresem lub bez. W e-mailu uwzględnione jest zdjęcie nieruchomości, logo firmy oraz wszelkie namiary kontaktowe na prowadzącego pośrednika oraz na firmę. Można dodatkowo przygotować i wysłać do klienta wiele ofert za jednym razem.

  Drukowanie ofert

  Program umożliwia wydruki pełnych danych każdej oferty z adresem lub bez. Na wydruku pokazuje się zdjęcie nieruchomości, logo firmy oraz wszelkie namiary kontaktowe.


  Funkcje administracyjne

  Moduł administracyjny umożliwia dokonywania szeregu czynności administracyjnych i ustawiania dostępu do informacji dla pracowników. Do funkcji administracyjnych zaliczyć można:

  • rejestrację nowych pracowników,
  • zmianę haseł dostępu,
  • zarządzanie pracownikami,
  • przenoszenie ofert pomiędzy pracownikami,
  • ustawiać dostęp do informacji o klientach dla wszystkich pracowników,
  • ustawiać możliwość modyfikacji danych o kliencie dla wszystkich pracowników,
  • aktualizować kursy walut,
  • ustawiać parametry przesyłania ofert do systemu MLS.

  Możliwość wymiany danych w grupach agencji

  Oprogramowanie LocumNet daje możliwość wymiany ofert w grupach agencji które chcą ze sobą współpracować. Możliwe są dwa sposoby wymiany: bez danych adresowych lub z pełnymi danymi adresowymi. Dodatkowo wymiana może odbywać się ze zdjęciami lub bez. Wymiana danych odbywa się w czasie rzeczywistym bez potrzeby dwukrotnego połączenia. Oprogramowanie LocumNet idealnie nadaje się dla agencji sieciowych z wieloma oddziałami. Każda grupa agencji może mieć własną stronę internetową na której potencjalni klienci wyszukiwać mogą oferty z całej grupy. Niektóre oferty można zaznaczyć jako prywatne co oznacza że nie będą widoczne w innych biurach.

  Stałe uaktualnianie oprogramowania

  Abonament uwzględnia nieodpłatne aktualizacje programu poprzez Internet, w ten sposób zapewniając agencji najnowocześniejsze oprogramowanie i dostęp do wszystkich nowych funkcji oraz usprawnień.


   

  O nas|Historia|Statut|Jak przystąpić do PSP|Kontakt|Administrator strony